Kawiarenka 23 marca

Wychodząc na przeciw potrzebom Czytelników otwieramy dział „Kawiarenka”, w którym możemy rozmawiać o wszystkim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kawiarenka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

34 odpowiedzi na „Kawiarenka 23 marca

 1. wobroniewiary pisze:

  Dziś 23 marca mija równo 1,5 roku jak Ksiądz Adam jednym błogosławieństwem udzielonym przez telefon uleczył mnie z nałogu palenia papierosów.
  Po zakończonej rozmowie telefonicznej pobłogosławił wodę egzorcyzmem i polecił mi ją pić oraz skropić nią paczkę papierosów i pić, pić i pić ile trzeba. Ja jako niewierny Tomasz nie do końca dowierzający a jednocześnie chcący przekonać się, że to działa, – bo WIARA CZYNI CUDA – dałam tę wodę też pewnej osobie, nie mówiąc co to za woda. Tego dnia obydwie rzuciłyśmy palenie papierosów. Wie o tym mój Ksiądz Proboszcz, który wie też dzięki Monice o istnieniu tej strony internetowej.

  I nie ważne ile osób będzie z tego kpić czy szydzić. Ja mam przed Bogiem obowiązek dać temu świadectwo, a ci co mnie znają osobiście, wiedzą że ja nie palę już tak długo. Wiedzą też że nie tylko ja tego dnia rzuciłam te wstrętne papierochy.

  O tym, że palenie to nie tylko nałóg, ale i zniewolenie duchem nikotyny ksiądz Adam pisze tutaj:

  „Czy pamiętasz, jak próbowaliśmy psy nakarmić kaszą kukurydzianą? Nawet głodne, wcale nie chciały jej ruszyć! Wtedy na własne oczy mogliśmy się przekonać, co to jest „żywność genetycznie zmodyfikowana”, o której tyle się słyszało! Czy świnie by ją jadły, tego nie wiemy, lecz o ludziach krążyło powiedzonko: „Człowiek nie świnia, wszystko zje”…
  – Tak było! A inne „diabelstwo”, jakim były papierosy…? Mówiło się tylko o „nałogu”, ale nieliczni zdawali sobie sprawę, że uzależnienie od setek trucizn zawartych w dymie, a więc powolne samobójstwo, to potężne zniewolenie szatańskie! Czy pamiętasz, jak w pewnej kaplicy ksiądz egzorcyzmował kobietę palącą papierosy…? Jak diabeł nią miotał, wzbudzał strach, odczucie zimna, a w końcu odebrał jej przytomność?
  – Dobrze ten fakt pamiętam! Ksiądz rozkazał duchom nikotynizmu, żeby opuściły tę kobietę. Pytasz, jak jest teraz… Jestem pewna, na sto procent, że możesz podróżować po całym świecie, a nigdzie nie spotkasz człowieka palącego! – Jak to się stało? Od razu po Wielkim Oczyszczeniu wszyscy przestali palić? Nie było przecież środków łączności, artykułów ani wykładów na ten temat…
  – Od razu, w jednej chwili! Gdy ukazał się wszystkim Chrystus w otwartym niebie, dał też każdemu poznać, jak widzi jego życie, i to w najdrobniejszych szczegółach. Czy możesz wątpić, że i ten problem ukazał w dostatecznie jasnym świetle? Podobnie pijaństwo, narkomanię, seksomanię i wszystkie inne „manie”, ze służbą mamonie włącznie.
  – I co, od razu wszyscy się nawrócili pod wpływem tej wizji, tego duchowego wstrząsu…?
  – Tak można powiedzieć. Ale z nałogami i zniewoleniami to nie taka prosta sprawa! Wprawdzie w pierwszej chwili wszyscy, pogrążeni w najgłębszym żalu, postanowili poprawę, ale Bóg zastosował rok „kwarantanny”, albo inaczej próby wytrwania w tym postanowieniu. No i tu zaczęła się straszna walka ludzi ze swoimi słabościami, a z ludźmi – walka mocy piekielnych! Piekło chciało odzyskać utracone pozycje i wpadło w niesamowitą wściekłość, wykorzystując nawet cień swoich możliwości…
  – A czy mogłabyś zdradzić mi coś ze swoich osobistych przeżyć, które towarzyszyły Ostrzeżeniu…? ”

  Z Aniołem do Nowego Świata, str. 105-106

 2. kochamciejasiu pisze:

  Chcę podziękować Panu Bogu, Maryi, Aniołowi Stróżowi Jasia i wszystkim Świętym za uratowanie dziś Jego życia.
  Dziękuję i proszę o modlitwę za Niego.
  Kocham Cię Jezu, kocham Cię Maryjo, kocham Cię Józefie Święty.

  Kocham Cię Jasiu.

 3. sowa pisze:

  Przepraszam za monotematyczność ale już nie mogę. Może by tak Wiosna Kościoła, Krzysztof CSPB czy kto inny mądrzejszy się wypowiedział:

  „Adamie – synu, zacznij od dokładnego wyznania grzechów u młodego kapłana a wcześniej poproś swego Aniołka – Patrycjusza o pomoc w wyborze spowiednika. Nie lekceważ Mojego przynaglenia, bo otrzymasz ŁASKĘ rozpoznania DOBRA i ZŁA a wtedy będziesz mógł tworzyć piękne filmy dla młodych ludzi oparte na PRAWDACH BOŻYCH. Tak ci dopomóż Bóg. Amen

  A jak Adam czy ktoś inny pójdzie do starego kapłana?
  Pomóżcie mi to zrozumieć , proszę tak ładnie proszę!

  • nietypowy pisze:

   I to bardzo potężnym – diabeł nienawidzi tych, którzy są weseli i pogodnego ducha, on się cieszy jak mamy „dolinki” i „deprechy”. Dlatego pokonajmy go śmiechem.
   Wiosna Kościoła daje nam wspaniały przykład….

 4. Małgorzata Z pisze:

  Informacje Dnia – 22.03.2012 | TV Trwam

 5. Małgorzata Z pisze:

  Lublinianie w Budapeszcie – relacja

 6. Małgorzata Z pisze:

  Wolność słowa a TV-Trwam Gdańsk – Wrocław

 7. Małgorzata Z pisze:

  Konferencja Prasowa PiS: Doniesienie do Prokuratury ws GMO

 8. Małgorzata Z pisze:

  Czy rządzą nami Niemcy i Rosjanie? – dyskusja Ośrodka Myśli Politycznej – część I

 9. Małgorzata Z pisze:

  Dzień Gniewu, nowa ściema.wmv

 10. Małgorzata Z pisze:

  Dzień Gniewu w Warszawie

 11. Małgorzata Z pisze:

  DZIEŃ GNIEWU: „ONI SĄ JAK DINOZAURY” (21.03.12)

 12. Małgorzata Z pisze:

  DZIEŃ GNIEWU – PRZED PAŁACEM PREZYDENCKIM (21.03.12)

 13. Małgorzata Z pisze:

  NIE dla ZUS!

 14. Małgorzata Z pisze:

  Reportaż z Marszu w Obronie Tv TRWAM w Bydgoszczy

 15. Małgorzata Z pisze:

  Za „Wiarę i Wolność”, na pohybel zdrajcom

  Dzisiaj, czyli w piątek, 23 marca, kiedy kolejny numer Warszawskiej, Śląskiej i Lubelskiej Gazety trafia do rąk czytelników warto przypomnieć, że dokładnie w tym dniu, 244 lata temu, Rada Senatu podjęła uchwałę o wezwaniu wojsk rosyjskich w celu stłumienia Konfederacji Barskiej.

  Konfederaci postanowili zbrojnie przeciwstawić się kurateli Imperium Rosyjskiego i popieranemu przez nie królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu. W największym skrócie można powiedzieć, że polscy patrioci wystąpili przeciwko zdrajcom narodu w obronie wiary katolickiej i niepodległości Rzeczypospolitej.

  Za użyciem obcych wojsk przeciwko ówczesnym „moherom i buntownikom” nierozumiejącym znaków czasu i potrzeby poddania się woli silniejszego w zamian za osobiste korzyści, zagłosowały takie ówczesne „autorytety”, jak między innymi prymas Gabriel Jan Podoski, podskarbi wielki koronny Teodor Wessel, marszałek nadworny koronny Franciszek Wielopolski, pisarz wielki koronny Władysław Gurowski.

  Główne hasło konfederatów brzmiało „Wiara i Wolność”. Połączyło one zarówno patriotów o poglądach konserwatywnych jak i tak zwanych reformatorów.

  Wracając do teraźniejszości widać wyraźnie, że od 10 kwietnia żyjemy ponownie w duszących oparach jawnej zdrady ojczyzny i narodu, a owi zdrajcy tak jak niemal 250 lat temu występują butnie i bezczelnie niemal przy otwartej kurtynie i w poczuciu bezkarności.

  Hasło Konfederatów Barskich stało się w III RP, rządzonej przez Tuska i spółkę znowu jak nigdy aktualne i cieszy fakt występowania przeciwko nim, coraz bardziej masowo i wspólnie, środowisk Radia Maryja, Klubów Gazety Polskiej, Solidarnych 2010 oraz wielu innych patriotycznych organizacji i stowarzyszeń.

  Jak wiemy dowody smoleńskiej zbrodni, metodą sprytnych proceduralnych sztuczek, kłamstw i polsko-rosyjskich matactw bezpiecznie pozostawiono pod okiem Kremla, lecz z pewną częścią dowodów zrobić się tego nie dało.

  Mam tu na myśli ciała poległych.

  Nie ma najmniejszych wątpliwości, że gdyby istniały takie możliwości i uwarunkowania to zwłoki członków polskiej delegacji zadołowałoby to bandyckie towarzystwo gdzieś w okolicach Katynia.

  Niestety stopień zdegenerowania i ogłupienia polskiego społeczeństwa nie jest jeszcze na dziś zadowalający, więc chcąc nie chcąc ciała ofiar trzeba było przetransportować do Polski z tym, że najpierw pod pretekstem sekcji zwłok, których protokoły sfałszowano, przewieziono je zamiast do Warszawy, do Moskwy i tam poupychano w zalutowanych trumnach z zakazem otwierania w Polsce.

  http://niepoprawni.pl/blog/152/za-wiare-i-wolnosc-na-pohybel-zdrajcom

 16. Małgorzata Z pisze:

  Przyjaźń polsko-węgierska

  W godzinach porannych mieliśmy prym tak jakbyśmy opanowali Budapeszt, ale później Węgrzy się zorientowali, że za dużo nas jest. Wylegli na ulice i praktycznie rozpłynęliśmy się w tym tłumie węgierskim.

  W naszej grupie nie było nawet mężczyzny, który by nie płakał. Na całej długości przemarszu – to jest 4,5 km stali Węgrzy, bili brawo.

  Polacy ożywili atmosferę, zachęcili Węgrów skandując hasła: „Viktor Orban!!!”; „Niech żyją Węgry!!!”; „Niech żyje Polska!!!”; „Budapeszt, Warszawa – wspólna sprawa!!!”

  Atmosfera była piękna, można powiedzieć, że Węgrzy chcieli nas na rękach nosić. Podczas przemówienia na Placu Koszuta Marszałek Sejmu Węgier co najmniej pięć razy dziękował Polakom

  Dziś Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Przy tej okazji wspominamy niedawną wizytę Polaków na Węgrzech.

  Krótka relacja Lublinian z Budapesztu:

  http://niepoprawni.pl/blog/5913/przyjazn-polsko-wegierska

 17. Małgorzata Z pisze:

  Lud walczy – elity zdradzają – III Powstanie Śląskie

  Korfanty wciąż mówił o zawieszeniu broni, ale powstańcy musieli się cały czas bronić. Lokalne niemieckie ataki na pozycje powstańcze świadczyły o tym, że nie mają zamiaru utrzymać zawieszenia broni. W dniu, w którym Korfanty odwołał naczelnego wodza powstania hr. Mielżyńskiego, 31 maja 1921r. Niemcy przypuścili kolejny atak na Kalinów i Suchą. Na szczęście ich sukcesy były chwilowe. 2 czerwca Niemcy uderzyli na odcinek obrony pomiędzy Olesnem a Zębowicami. Tam walki trwały do 6 czerwca. 29 maja, kiedy NKWP głosiła zawieszenie broni, ukończona została koncentracja wojsk niemieckich na odcinku Góry św. Anny. W tym dniu w kwaterze głównej odbyła się narada, w której uczestniczyli przedstawiciele mniejszości niemieckiej z zajętych przez powstańców terenów. Byli to członkowie komitetu wyłonionego przez niemieckie partie polityczne i działającego pod przewodnictwem prałata Uliczki. Komitet ten miał reprezentować interesy ludności niemieckiej przed Międzysojuszniczą Komisją Rządzącą i Plebiscytową.

  http://niepoprawni.pl/blog/208/lud-walczy-–-elity-zdradzaja-–-iii-powstanie-slaskie

 18. Małgorzata Z pisze:

  Polska potrzebuje zwycięstwa prawicy…

  „…Po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawia się realna szansa na odsunięcie od władzy specjalistów od pustych obietnic i szkodliwych decyzji. Może tego dokonać tylko zjednoczona prawica…”

  Warszawa, dnia 21 marca 2012 r.

  Uchwała nr 01/53/03/2012
  Komitetu Politycznego
  Prawa i Sprawiedliwości
  z dnia 21.03.2012 r.
  w sprawie jedności prawicy

  Od paru miesięcy Polska pogrąża się w kryzysie społecznym. Większość Polaków boleśnie odczuwa pogarszające się warunki życia. Rosną ceny, rośnie bezrobocie, rośnie inflacja. Rząd Tuska i Pawlaka okazuje się bezradny wobec gospodarczych problemów. Dla odwrócenia uwagi od finansowej zapaści Platforma wszczyna walkę z Kościołem. Równocześnie rząd forsuje katastrofalną dla polskiej młodzieży reformę edukacji i upiera się przy absurdalnym pomyśle zmuszenia Polaków do pracy aż do 67 roku życia.

  Ostentacyjnie łamane jest prawo i zasady przyzwoitości w życiu publicznym – np. sprawa min. Grasia. Coraz liczniejsze grupy społeczne i środowiska zawodowe protestują przeciwko polityce, w której prymitywna propaganda zastępuje rzeczywistą troskę o stan państwa.

  Po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawia się realna szansa na odsunięcie od władzy specjalistów od pustych obietnic i szkodliwych decyzji. Może tego dokonać tylko zjednoczona prawica, dysponująca alternatywnym programem gospodarczym i odwołująca się do tradycyjnych wartości, takich jak uczciwość, pracowitość, odpowiedzialność za państwo i naród, patriotyzm. Jedynym ugrupowaniem, zdolnym przeciwstawić się planowemu osłabianiu polskiego państwa i demoralizowaniu jego obywateli, jest Prawo i Sprawiedliwość, które scala różne prawicowe oraz centrowe nurty i środowiska. Tylko skupienie się wokół PiS wszystkich, których łączy troska o pomyślną przyszłość niepodległej Polski, gwarantuje możliwość uzyskania realnego wpływu na funkcjonowanie państwa. Łudzenie wyborców mirażami personalnych przetasowań przez grupy, które nie mają szans na wejście do Parlamentu, szkodzi sprawie zwycięstwa prawicy.

  Politycy, którzy odmawiają współpracy w ramach jednej formacji lub opuścili szeregi Prawa i Sprawiedliwości, działają na rzecz partii szkodzących Polsce. Widać to zresztą w ostatnim czasie, gdy Platforma wykorzystuje do swoich celów poszczególne osoby, np. organizując jednej z nich spotkanie z premierem, w nadziei, że tym samym przyczyni się do podziału wśród swoich przeciwników. Za chwilę okaże się, że niektórzy z dotychczasowych krytyków rządu, zasilą obóz Tuska.

  W czasie, gdy pęka koalicja rządowa, a na ulicach coraz częściej pojawiają się tłumy demonstrantów, tym bardziej konieczne staje się dążenie do jedności. Prawo i Sprawiedliwość gotowe jest do współpracy z tymi przedstawicielami prawicy, którzy w trwającej dziesięciolecia działalności wykazali się zaangażowaniem i wypracowali w oparciu o głębokie przemyślenia własny pogląd na fundamentalne kwestie dotyczące współczesnej kondycji Kościoła, człowieka, obywatela, a także miejsca Polski w świecie.

  Jednocześnie wzywamy tych naszych, do niedawna, kolegów partyjnych, którzy opuścili nasze ugrupowanie bez poważnych merytorycznych i programowych powodów, do szybkiego powrotu w szeregi Prawa i Sprawiedliwości. Wymaga tego dobro Ojczyzny, które musi być traktowane jako ważniejsze od osobistych interesów i ambicji. Tworzenie organizacji, działających na marginesie politycznych wydarzeń, ale uszczuplających elektorat prawicy choćby o ułamki procentów, jest szkodliwe i służy przeciwnikom Polski silnej, dostatniej, sprawiedliwej i liczącej się w świecie. Kto się na taki krok decyduje nie będzie mógł w przyszłości liczyć ani na zapomnienie błędów, ani na kandydowanie z list Prawa
  i Sprawiedliwości.

  Polska potrzebuje zwycięstwa prawicy. Zwycięstwo zapewnić może jedynie Prawo i Sprawiedliwość. To zwycięstwo nastąpi tym szybciej, im więcej sił skupi się we wspólnym wysiłku.
  Prezes Prawa i Sprawiedliwości
  Jarosław Kaczyński

  http://niepoprawni.pl/blog/3444/polska-potrzebuje-zwyciestwa-prawicy

 19. Małgorzata Z pisze:

  Dopóki żyję

  Taki jest tytuł nowego filmu dokumentalnego Ewy Stankiewicz. Jego kanwę stanowi wielka manifestacja Węgrów dla poparcia Victora Orbana, będąca zapowiedzią jeszcze większej demonstracji w czasie marcowego święta narodowego Węgier.

  Wróciłem właśnie z premierowego pokazu. Nie możemy opowiadać o filmie, który za parę dni będzie kolportowany przez Gazetę Polską. I mam nadzieję, że w parę tygodni będzie go oglądać więcej widzów niż mają tak ulubione przez producentów „komedie romantyczne”.

  To kolejny film ważny i film dobry. Zapis swoistej powtórki Wiosny Ludów, jaka opanowała Węgry. Zapis jakże budujący, bo Węgrzy z całym podobieństwem do naszych losów pokazali, że można walczyć o siebie. Można walczyć o tradycję, tożsamość, godne miejsce w Europie. I można być dumnym z Europy nie tracąc dumy z bycia Węgrem.

  Ten film potwierdza, że droga, jaką wybrał premier Jarosław Kaczyński była dobra i sensowna. Szkoda tylko, że nam nie udało się przebić przez mur wojującego lewactwa.

  Jednocześnie ten obraz potwierdza nienową tezę o trwającej w Europie wojnie kultur. Z jednej strony mamy więc kulturę zachodnią, chrześcijańską, czerpiącą z antycznej filozofii i rzymskiego prawa. Kulturę, która zbudowała najlepszą ze znanych cywilizacji – cywilizację zachodnią. Twórczą, efektywną, niosącą demokrację, suwerenność narodów i wolność jednostki. Z drugiej strony stoi kultura nihilizmu. Ta sama, która zaczęła od rzezi Wandei, by osiągnąć apogeum w stalinowskim ludobójstwie. Nóż się w kieszeni otwiera, gdy widzę, że dziś gwiazdami Europarlamentu są czerwone kreatury w rodzaju Cohn-Bendita.

  Dobrze, że tak wielu z nas było 15 marca w Budapeszcie. To wsparcie jest szczególnie ważne dla niewielkich Węgier, które czują się we współczesnej Europie bardzo osamotnione. I mam nadzieję, że 10 kwietnia w Warszawie będziemy się mogli cieszyć ze spotkania z naszymi węgierskimi przyjaciółmi.

  Powtórzę jeszcze to, co powiedziałem pani Ewie po premierze. Gdy za kilka czy kilkadziesiąt lat ktoś będzie szukał prawdy o naszych czasach, nie znajdzie jej w archiwach telewizji publicznej czy komercyjnej. Znajdzie ją w tym filmie. W filmach Ewy Stankiewicz i innych niezależnych twórców. Nie ma ich wielu, ale jednak są. Pracują. I nie ma wielu takich mecenasów jak Gazeta Polska. Chuchajmy i dmuchajmy na nich, hołubmy ich, bo to nasz skarb.

  http://niepoprawni.pl/blog/4332/dopoki-zyje

 20. Małgorzata Z pisze:

  Dlaczego zbanowano patologa Badena
  Odpowiedź jest bezlitośnie prosta i oczywista. Nasze matolstwo obawia się że ich nieuctwo i nieudolność zostanie obnażona już w pierwszej minucie. Nikt co do tego nie ma wątpliwości.

  Amerykański system wymiaru sprawiedliwości jest dośc wymagajacy od ekspertow. Niejedna sprawa padla gdy spartolono ekspertyzy.

  Sędziom przysiegłym nie wystarcza autopsja poteiwrdzajaca,że denat jest faktycznie nieboszczykiem.
  Na nikim nie zrobi wrażenia ekspert który udowadnia że ofiara porwała się sama trzymala trzy miesiace w piwnicy powstrzymując swoje ciagotki przykuwając sie łańcuchem do kaloryfera a następnie związawszy sobie rece kolczastym dutem i potem uciela sobie glowę a calośc wyniosla do do poblskiego lasu zakopując tryzm metry poniżej korzeni trawy.

  Nie, takie numery nie przejdą.

  Pana Badena oglądałem wiele razy. Wsłuchiwalem sie w jego precyzyjne analizy. Potrafił prowidlowo okreslić wiele czynników w zbrodniach które znał jedynie z opisow mediow. Gdy przystępowal do pracy prokuratorzy oraz adwokaci „rwali sobie wlosy z głowy” . Tak obie strony bowiem ekspert taki jak pan Baden móze obanzyć nieudolność obu stron. On jest niezależny i obiektywny, Stwierdza fakty, gdy nie jest pewien zarzadza dodatkowe analizy.

  Michael M. Baden jest dyplomowanym patologiem znanym z ekspertyz słynnych przypadków prowadził popularny progaram HBO – „Autopsy” . Jest stałym ekspertem -patologiem dla Fox News Channel. Jest autorem ponad osiemdziesięciu fachowych książek i artykułow z dziedziny medycyny sądowej i dwóch popularno naukowych : Unnatural Death: Confessions of a Medical Examiner oraz Dead Reckoning: the New Science of Catching Killers.Wraz z żona , znanym adwokatem napisali thriller Remains Silent.

  Pan Baden wspólpracowal z takimi instytucjami medycznymi jak : Albert Einstein College of Medicine, Albany Medical College,New York University oraz New York Law School, Jest znany z najslynniejszych procesów: śmierci Prezydenta JF Kennedy;ego, zabójstwa Martina Luter Kinga czy futbolisty OJ Simpsona.

  Poniższe video jest przeznaczone WYŁĄCZNIE dla osób które potrafia kontrolować swoja wrażliowość. Dokumentuje pracę Dr.Badena nad przypadkiem gdy zwłoki odkrytow w krypcie po wielu latach.Przypadek skomplikowany bardziej niż autposja po dwóch latach.

  OGLĄDASZ NA WŁASNĄ OPDOWIEDZIALNOŚĆ

  A4: The Crypt Keeper

  http://niepoprawni.pl/blog/3095/dlaczego-zbanowano-patologa-badena

 21. Małgorzata Z pisze:

  Wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie Agora kontra Rymkiewicz

  W dniu 21 lipca 2011 zapadł wyrok w procesie „Agora kontra Rymkiewicz”. Sędzia Małgorzata Sobkowicz-Suwińska ogłosiła wtedy:

  „Sąd nakazuje Jarosławowi Rymkiewiczowi zamieszczenie w Gazecie Polska na drugiej stronie w ramce, w rozmiarze 15×16 cm, czcionką nie mniejszą niż 14 punktów, w terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się wyroku oświadczenia następującej treści:
  Oświadczenie Jarosława Marka Rymkiewicza
  W wypowiedzi, której udzieliłem w „Gazecie Polskiej” artykuł „Pamięć i Krzyż” z 11 sierpnia 2010 r. sformułowałem nieprawdziwe, obraźliwe zarzuty i sugestie w stosunku do Gazety Wyborczej tym samym w stosunku do będącej jej wydawcą spółki Agora S.A. z siedzibą w Warszawie. Przyznaję, że te stwierdzenia nie miały oparcia w faktach, a jednocześnie mogły narazić Agorę S.A. na niekorzystne konsekwencje w prowadzonej przez nią działalności wydawniczej, a w szczególności na utratę dobrego imienia, wiarygodności, renomy, zaufania niezbędnego do prowadzenia takiej właśnie działalności. Przepraszam Agorę S.A. – wydawcę Gazety Wyborczej za udzielenie tej wypowiedzi godzącej w jej dobre imię i wiarygodność w opinii publicznej. Niniejsze oświadczenie składam w następstwie przegranego procesu sądowego. Jarosław Marek Rymkiewicz.
  Zasądzam od pozwanego na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi, Zakład dla Niewidomych w Laskach kwotę 5000 zł. Upoważnia powódkę Agora S.A. do umieszczenia oświadczenia w punkcie pierwszym wyroku na koszt pozwanego Jarosława Rymkiewicza w przypadku nie umieszczenia oświadczenia w zakresie i terminie jak w punkcie pierwszym wyroku. Oddala powództwo w pozostałym zakresie. Zasądza od pozwanego Jarosława Rymkiewicza na rzecz Agora S.A. 1210 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania w sprawie.”

  Sąd Apelacyjny w Warszawie w składzie: SSA Irena Piotrowska, SA Aldona Wapińska, SA Lidia Sularzycka utrzymał w mocy orzeczenie sądu pierwszej instancji. Dodatkowo zasądził od pozwanego 720 zł kosztów postępowania. W uzasadnieniu sąd stwierdził (czym wzbudził gromki śmiech licznie zgromadzonej publiczności), że pozwany nie wykazał jednoznacznie korzeni Michnika w Komunistycznej Partii Polski.

  Jarosław Rymkiewicz powiedział po rozprawie, że Adam Michnik popełnił tym procesem cywilne samobójstwo.

  Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie w sprawie Agora kontra Rymkiewicz, 22.03.2012

  http://niepoprawni.pl/blog/4432/wyrok-sadu-apelacyjnego-w-sprawie-agora-kontra-rymkiewicz

 22. Małgorzata Z pisze:

  O WOLNOŚĆ SŁOWA MEDIÓW TV TRWAM MARSZ LUBLIN cz.1

 23. Małgorzata Z pisze:

  Białystok: Marsz w obronie TV Trwam

 24. Małgorzata Z pisze:

  marsz w obronie tv trwam 2.MOV

 25. Małgorzata Z pisze:

  7000 Polaków przemaszerowało ulicami Wilna w obronie polskiego szkolnictwa (17.III.2012 r.)

 26. Małgorzata Z pisze:

  Palenie tuska! Marsz Gniewu w Gdańsku przeciwko nierządom tuska!!! Rząd POd Sąd!!!

 27. Małgorzata Z pisze:

  Polonia chce wyjaśnienia przyczyn katastrofy

  Dla osób zaangażowanych w wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej to były pełne emocji dni. W Chicago przebywał Andrzej Melak, przewodniczący Komitetu Katyńskiego, który objął tę funkcję po śp. bracie Stefanie Melaku – ofierze katastrofy. Odbyła się też demonstracja przeciw ostatniemu oświadczeniu Kongresu Polonii Amerykańskiej i Związku Narodowego.

  Andrzej Melak w czasie swego pobytu w Chicago wziął udział we mszy św. za Ojczyznę i ofiary tragedii smoleńskiej, która została odprawiona w kościele św. Ferdynanda w Chicago, wziął także udział w spotkaniu w kościele św. Władysława, gdzie odbyła się projekcja filmu pod tytułem „Pogarda” w reżyserii Marii Dłużewskiej i Joanny Lichockiej.

  Pokażcie ten film znajomym

  – Po zobaczeniu tego filmu ludzie zaczną inaczej myśleć o tragedii smoleńskiej. Pokażcie ten film swoim amerykańskim znajomym. Kiedy go zobaczą, na pewno zaczną myśleć inaczej o tej tragedii – mówił. – Zarówno propaganda rosyjska jak i polski rząd, chcą winą za tę katastrofę obciążyć polskich pilotów, generałów i śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nie powołano międzynarodowej komisji do zbadania tej zbrodni, bo Rosjanie maczali w niej ręce! – powiedział przed projekcją filmu Melak.

  Po pokazie zaś odbyła się dyskusja ze zgromadzonymi uczestnikami spotkania.

  – Mam nadzieję, że niedługo poznamy więcej szczegółów, dotyczących tej katastrofy, bo istnieją przecież szpiegowskie filmy i zdjęcia satelitarne. Nasza, czyli rodzin katyńskich, determinacja w dążeniu do wyjaśnieniu prawdy o tej tragedii zaskoczyła rząd Tuska i samego Tuska. Oni myśleli, że się po niej już nie podniesiemy! A my walczymy o prawdę, choć na początku wierzyliśmy, że rząd polski stanie za nami – ciągnął dalej Andrzej Melak.
  Melak zawitał do Polonii w Chicago nie tylko po to, by uczestniczyć w spotkaniach, ale także chciał przedstawić za oceanem projekt pomnika „Epitafium Smoleńskie”, który będzie miał formę płaskorzeźby o wysokości 3,8 metra i zostanie umieszczony w jednej z nisz na dziedzińcu prowadzącym do kaplicy z Cudownym Obrazem w Sanktuarium na Jasnej Górze.

  Protest pod PNA

  Hasło ujawnienia prawdy o katastrofie pojawiło się też wielokrotnie podczas demonstracji zorganizowanej w ubiegłą niedzielę pod chicagowską siedzibą Związku Narodowego Polskiego (PNA). Protest zorganizowali zwolennicy Radia Maryja. Zgromadzeni protestowali przeciwko prezesowi Kongresu Polonii Amerykańskiej i Związku Narodowego Franciszkowi Spuli. Trzy tygodnie temu Spula wydał oświadczenie w imieniu KPA i to ono wywołało tyle emocji.
  „Kongres Polonii Amerykańskiej zachowuje bezstronność w tej sprawie (wyjaśnienia przyczyn tragedii smoleńskiej). Podobnie neutralne stanowisko Kongres Polonii Amerykańskiej zajmuje w sprawach dotyczących wniosku fundacji Lux Veritatis o prawo do nadawania cyfrowego w Polsce” – głosi fragment oświadczenia.

  Zgromadzeni pod budynkiem PNA nawoływali do odwołania Franciszka Spuli ze stanowiska, śpiewali także patriotyczne pieśni.

  http://www.se.pl/chicago/chicago-ameryka/polonia-chce-wyjasnienia-przyczyn-katastrofy_245675.html

 28. Małgorzata Z pisze:

  ŁZY WOLNOŚCI – Dziękujemy bracia Węgrzy!

 29. Małgorzata Z pisze:

  W sobotę, 31 marca, Gdańsk – spotkanie z Sandrą Elisabeth Roelofs, żoną prezydenta Micheila Saakaszwilego

  W sobotę, 31 marca o godzinie 16 w Białej Sali Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku przy ulicy Długiej 46/7 odbędzie się spotkanie z Sandrą Elisabeth Roelofs, żoną prezydenta Micheila Saakaszwilego. Spotkanie zatytułowane będzie „Pierwsza Dama Gruzji, historia idealistki” i zostanie połączone z promocją książki Sandry E. Roelofs. Sponsorem wydarzenia jest Fundacja im. Franciszka Stefczyka.
  Sandra Elisabeth Roelofs z pochodzenia jest Holenderką. Micheila Saakaszwilego poznała w 1993 roku podczas nauki w Międzynarodowym Instytucie Praw Człowieka w Strasburgu.
  Jako pierwsza dama zaangażowana jest w działalność charytatywną: w 1998 założyła fundację SOCO, która zajmuje się pomocą rodzinom wielodzietnym i żyjącym poniżej granicy ubóstwa.
  W styczniu 2008 została oficjalnie obywatelką Gruzji, od tego czasu legitymuje się podwójnym obywatelstwem. Wraz z mężem ma dwóch synów: Eduarda i Nikoloza.
  Książka „Historia idealistki” jest zapisem historii życia Pierwszej Damy Gruzji. Czytelnik ma możliwość zapoznania się z wydarzeniami poprzedzającymi pokojową Rewolucję Róż, w wyniku której prezydentem został Micheil Saakaszwili.
  Autorka – absolwentka brukselskiego Instytutu Języków Obcych, wykładowca Columbia University – opisuje pierwsze cztery lata prezydentury swojego męża, podczas których, z ogromnym poświęceniem, energią i pasją angażowała się w działalność humanitarną. Dzieli się również bardzo osobistymi przeżyciami z okresu wojny rosyjsko-gruzińskiej w sierpniu 2008 roku.
  Polski przekład „Historii idealistki” zawiera także rozdział poświęcony przyjaźni autorki z Marią Kaczyńską i walce z przeciwnościami losu, które uniemożliwiały jej dotarcie na pogrzeb polskiej pary prezydenckiej i oddanie ostatniego hołdu swoim przyjaciołom. Sponsorem głównym wydarzenia jest Fundacja im. Franciszka Stefczyka.

  http://wpolityce.pl/artykuly/25229-w-sobote-31-marca-gdansk-spotkanie-z-sandra-elisabeth-roelofs-zona-prezydenta-micheila-saakaszwilego

 30. Małgorzata Z pisze:

  Tagi: Polska,
  2012-03-22 18:43
  Apel – Na pomoc bliźniaczkom

  Magdalena i Nikola Pastwa urodziły się 10.09.2010 r. jako zdrowe dzieci, śliczne, duże córeczki. Byliśmy bardzo szczęśliwi. Staliśmy się pięcioosobową rodziną, my i nasza trójka córek (starsza ma 7 lat). Niestety nasze szczęście zostało zachwiane w święta Bożego Narodzenia, gdy u Nikoli wykryto padaczkę. Miała wtedy 3 miesiące… taka mała…, ale cieszyliśmy się, że druga bliźniaczka jest zdrowa, jednak na krótko.

  W lutym 2011 r. Magdalenka zaczęła uciekać oczami, wyłączać się, a potem nastąpił potworny krzyk i bezdech. Ledwo dojechaliśmy do szpitala… wstępna diagnoza – padaczka. To bliźniaczki więc skoro jedna jest chora to i druga… Tym razem neurolog w szpitalu zleciła szereg badań, tomografię głowy, usg nerek, echo serca, rtg płuc… nie wiedzieliśmy dlaczego… to co nam powiedziano po badaniach było największą i najstraszniejszą rzeczą, z jaką musieliśmy się zmierzyć – rzadka choroba genetyczna stwardnienie guzowate, a to dopiero początek… guzy w główce, choroba atakuje wszystkie narządy oczy, serce, płuca, nerki, trzustkę, wątrobę, twarz… koszmar… Tego samego dnia na oddział lekarze przyjmują moją drugą córkę Nikolę i badają pod kątem stwardnienia guzowatego i jest to samo… Dwójka dzieci z guzami w główkach, dwójka dzieci, których rozwój został zaburzony, na tyle, że codziennie wymagają rehabilitacji i ciężkiej pracy. Na początku była straszna rozpacz, bunt i pytanie każde rodzica: dlaczego ja? Nie szukamy już odpowiedzi. Zaakceptowanie tej sytuacji było bardzo trudne, ale możliwe 🙂

  Obecnie bliźniaczki mają 1,5 roku. Codziennie są rehabilitowane przez fizjoterapeutę, uczą się chodzić. Raz w tygodniu mają zajęcia z logopedą, psychologiem i masażystą. Nasza codzienność to leki, rehabilitacja, zabawy edukacyjne wspomagające ich rozwój. Jesteśmy pod opieką neurologa w Centrum Zdrowia Dziecka co dwa miesiące, a raz w roku córki mają szczegółowe badania na oddziale Kliniki Neurologii i Epileptologii w CZD.

  Czasami mam wrażenie że stoimy w miejscu, ale ich codzienne uśmiechy pomagają nam działać iść do przodu i nie odpoczywać dopóki nie zrobimy wszystkiego co w naszej mocy, żeby umożliwić im normalne życie… Niestety każdy nasz dojazd kosztuje, nasze oszczędności zostały wyczerpane, dlatego bardzo proszę i jednocześnie dziękuję za każdą pomoc, nawet najdrobniejszą.

  Podaruj bliźniaczkom 1% swojego podatku!!!

  Wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce
  „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)” wpisać:
  KRS: 0000037904
  a w polu „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”: 14677 Pastwa Nikola i Magdalena

  Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pozycji „Wyrażam zgodę”, aby Fundacja mogła otrzymać informację, kto w tym roku „Zdążył jej z Pomocą”.

  Rodzice Madzi i Nikolci – Agata i Arkadiusz Pastwa

  http://niezalezna.pl/25618-apel-na-pomoc-blizniaczkom

 31. Małgorzata Z pisze:

  Parlamentarzyści katoliccy: Polska nie może być państwem ateistycznym

  „Państwo polskie nie ma być państwem ateistycznym, ani tym bardziej antyteistycznym, ma bronić praw i swobód obywatelskich wszystkich ludzi niezależnie od tego, czy wierzą w Boga, czy też tej wiary nie podzielają” – napisali w oświadczeniu członkowie Parlamentarnego Zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej. Posłowie i senatorowie przyjęli swoje stanowisko „w sprawie obrony Kościoła katolickiego i symboli religijnych przed atakami ze strony różnego rodzaju władz świeckich w Polsce”.

  Jak czytamy w oświadczeniu członków Parlamentarnego Zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, od pewnego czasu nasilają się w Polsce ataki, głównie na Kościół katolicki i symbole religijne, ze strony różnego rodzaju sił politycznych i władz świeckich, a przykładem zaostrzenia kursu wobec Kościoła mogą być m.in. „bezpardonowe wypowiedzi niektórych polityków o poglądach liberalnych, lewicowych, lewackich i libertyńskich”.

  Parlamentarzyści wyjaśniają, że od dwóch lat mamy do czynienia ze „zwalczaniem symbolu krzyża w przestrzeni publicznej Miasta Stołecznego Warszawy”, a bezpośrednim uderzeniem w Kościół katolicki jest zapowiedź rządu o planowanej likwidacji Funduszu Kościelnego, redukcji etatów kapelanów wojskowych i wprowadzenia różnego rodzaju utrudnień w nauczaniu religii w szkołach.

  Jak dodają, przykładem dyskryminacji Kościoła jest także m.in. nieprzyznanie przez KRRiT miejsca dla TV Trwam na cyfrowym multipleksie, sprawa zakazu noszenia symboli religijnych przez pracowników PLL LOT i zakaz PZPN dotyczący wnoszenia „materiałów religijnych” na stadiony w czasie Euro 2012.

  ?Pogoń za źle rozumianą ?europejskością? i tak zwaną poprawnością polityczną wyrażająca się między innymi atakami na Kościół katolicki i symbole religijne, budzi nasz zdecydowany sprzeciw” – czytamy w oświadczeniu Parlamentarnego Zespołu. „Państwo polskie nie ma być państwem ateistycznym, ani tym bardziej antyteistycznym. Państwo polskie ma bronić praw i swobód obywatelskich wszystkich ludzi niezależnie od tego, czy wierzą w Boga, czy też tej wiary nie podzielają” – dodają posłowie i senatorowie.

  W przyjętym stanowisku apelują do wszystkich osób wierzących, „aby nie lękały się i odważnie korzystały z przysługujących im praw”.

  „Nie pozwólmy, aby w polityce i w ogóle w życiu publicznym to co było marginesem stało się normą, a to co było normą zostało zepchnięte na margines. Walczmy o swoje prawa i o ich respektowanie. Bóg, Honor i Ojczyzna pozostaną dla nas zawsze najwyższymi wartościami, których nie pozwolimy sobie odebrać, a nasze przywiązanie do wolności sprawia, że nie straszne nam są zakazy i ograniczenia, które ze zdrowym rozsądkiem nie mają niczego wspólnego.

  Na zakończenie listu, powołując się na zapisy konstytucyjne m.in. o bezstronności państwa w sprawach przekonań religijnych oraz o wolności do jej wyznawania, parlamentarzyści wzywają rząd do „natychmiastowego zaprzestania walki z Kościołem katolickim i symbolami religijnymi niezależnie od tego, jakie pobudki przyświecają prowadzeniu tej irracjonalnej ?wojny domowej?”(…).

  „Żądamy, aby władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej przestrzegały Konstytucji i nigdy więcej nie występowały przeciwko obywatelom ze względu na ich wiarę i przywiązanie do Kościoła (…)” – czytamy w stanowisku Parlamentarnego Zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej.

  Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej tworzy 51 posłów i senatorów: 28 – z Prawa i Sprawiedliwości, 18 – z Solidarnej Polski, 3 – z Polskiego Stronnictwa Ludowego, 2 – z Platformy Obywatelskiej. Przewodniczącym Zespołu jest Tadeusz Woźniak (SP).

  Źródło: KAI

  http://www.piotrskarga.pl/ps,9983,2,0,1,I,informacje.html

 32. Małgorzata Z pisze:

  „W ramach Donka miłości tyraj do starości”
  (foto. Małgorzata Armo)
  Przed budynkiem Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie, gdzie obraduje Komisja Trójstronna, po godz. 17 zakończył się protest kobiet z OPZZ, „Solidarności” i Forum Związków Zawodowych. Sprzeciwiały się podwyższeniu wieku emerytalnego kobiet do 67 lat.

  Kobiety demonstrację rozpoczęły przed godz. 14. Przyjechały z całej Polski, by wyrazić swój sprzeciw wobec propozycji Platformy Obywatelskiej. Wśród protestujących były m.in. pielęgniarki, nauczycielki, panie w mundurach górniczych, marynarskich. Demonstrowało ok. tysiąca kobiet.

  W posiedzeniu Komisji Trójstronnej uczestniczy premier Donald Tusk. Spotkaniu przewodniczy minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. W trakcie spotkania zaplanowano debatę o projekcie reformy emerytalnej.

  Kobiety tuż przed wejściem premiera do budynku, wręczyły mu kwiaty oraz garnek z jajkami po to, by – jak tłumaczyły – „premier nie robił sobie z nich jaj”. Po wręczeniu kwiatów i garnka premierowi sekretarz Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Ewa Zydorek powiedziała, że „pan premier nie odezwał się ani słowem”. „Myślę, że był zaskoczony tym, co go spotkało” – powiedziała.

  „Oddałyśmy mu kwiaty, które premier rozdawał nam 8 marca, mówiąc mu, że kwiatów nie chcemy. Chcemy referendum w sprawie wieku emerytalnego. Chcemy uczciwej debaty, możliwości pracowania do 67. roku życia, nie takiego obowiązku” – podkreśliła. Dodała, że możliwość to znaczy „nie 50 plus i bezrobocie lub praca na umowy śmieciowe, ale rzetelne miejsca pracy”.

  W trakcie demonstracji trzymały transparenty z napisami „W ramach Donka miłości tyraj do starości”, „Praca do 67! Jaka praca – bezrobocie albo głodowy kontrakt do śmierci”, „Pracy do śmierci nie”, „Ratunek dla ZUS-u, babcie w pracy z przymusu”.

  Śpiewały: „Wspierajcie Tuska czynem, umierajcie przed terminem”, „Donald, kochanie, kobiety sprawią ci lanie”. „Żeby Polska dalej rosła, trzeba wodza, a nie osła”, „Donald Tusk, gdzie twój mózg”.

  „Chcemy, aby premier przeanalizował zawody, które naprawdę nie mogą funkcjonować w wieku 67 lat. (…) Już kilkakrotnie zadawaliśmy pytania premierowi, czy sobie wyobraża 67-letnią pielęgniarkę w szesnastej i osiemnastej godzinie pracy? Pan premier nie odpowiedział na to pytanie do dziś” – powiedziała przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych Iwona Borchulska.

  Wskazała, że szpital wojewódzki w Tychach wypowiada obecnie umowy o pracę 400 osobom. W zamian proponuje pracę na kontraktach. „Chyba nie idziemy w dobrą stronę, zwłaszcza w kontekście podwyższenia wieku emerytalnego do 67 lat” – zaznaczyła.

  Maria Ochman, szefowa sekretariatu ochrony zdrowia „Solidarności”, mówiła do zgromadzonych kobiet, że premier powinien prowadzić dialog na temat podniesienia wieku emerytalnego z nimi, a nie z feministkami i kobietami biznesu. Mówimy „nie” premierowi, który chce zniszczyć nasze rodziny. (…) Jeśli pan chce decydować o naszej przyszłości, to niech pan zlikwiduje umowy śmieciowe – krzyczała.

  Apelowała o zwiększanie dostępu do tanich kredytów dla młodych Polaków, aby chcieli mieszkać i pracować w Polsce, a nie za granicą.

  Zaapelowała także do wicepremiera Waldemara Pawlaka, który do niedawna był przewodniczącym Komisji Trójstronnej: „Panie Waldku, pan się nie boi, pan walczy o naszą przyszłość!”. Zapowiedziała, że protestujący sprawdzą, czy Pawlak będzie równie stanowczy w obronie praw pracowniczych, jak w obronie przywilejów, z których od lata korzysta PSL.

  W sprawie zmian przygotowanych przez resort finansów nie ma porozumienia ani w Komisji Trójstronnej, ani w koalicji. Zgodnie ze stanowiskiem przyjętym w środę przez zespół ds. ubezpieczeń społecznych KT, pracodawcy popierają podniesienie wieku emerytalnego, a związkowcy są przeciwni zmianom. Z kolei wobec braku porozumienia z koalicjantem, zarząd PO upoważnił w środę premiera do konsultacji z innymi klubami parlamentarnymi w sprawie zbudowania większości dla reformy emerytalnej.

  Zmiany w kształcie zaproponowanym przez premiera krytykuje PSL. Ludowcy chcą m.in. podwyższenia wieku emerytalnego o 2 lata do 2020 r. – dla kobiet do 62. roku życia, a mężczyzn do 67. – oraz emerytur częściowych i dopłat do kapitału emerytalnego dla matek. Według PSL w grę wchodziłoby także podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat, ale z możliwością wcześniejszego przejścia na emeryturę. Ludowcy proponują też dopłaty do kapitału emerytalnego dla matek wychowujących dzieci.

  PO zgadza się na emerytury cząstkowe – tak, aby kobiety po 63. roku życia mogły korzystać z emerytury wcześniejszej, w sytuacji, kiedy np. nie mogłyby pracować w pełnym wymiarze.

  http://niezalezna.pl/25628-w-ramach-donka-milosci-tyraj-do-starosci

 33. Magdalena-Zofia pisze:

  Dzisiaj „wpadło” mi w ręce to samo opracowanie 🙂 i pokierowało mnie tutaj 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s