POTĘGA RÓŻAŃCA PRZED WYSTAWIONYM NAJŚW. SAKRAMENTEM

(Cud różańcowy trwający 6 lat 1939 – 1945*)

adoracjaDziało się to w Polsce w czasie II wojny światowej. Ciągle trzeba o tym mówić, szczególnie młodzieży, co czynili Niemcy w Polsce w czasie II wojny. Jakiej ruinie uległa cała Polska; spalone wioski, miasta, zniszczone fabryki. Ile milionów ludzi zginęło w Polsce w czasie wojny (35 mln Polaków było w 1939r. – 23 mln W 1945r.) Ludzie ginęli na frontach wojny, podczas bombardowań miast i wsi, ginęli w obozach koncentracyjnych, więzieniach, byli rozstrzeliwani, wieszani na ulicach, ginęli od mrozu, głodu w obozach śmierci. Pojawienie się żołnierzy niemieckich w jakiejś miejscowości oznaczało śmierć nawet wielu mieszkańców. Bardzo często żołnierze niemieccy, którzy przyjechali do jakiejś miejscowości strzelali do napotkanych na ulicy ludzi tak jak do zwierząt w lesie. Są w Polsce miejscowości, parafie, które straciły nawet do 60 – 80% mieszkańców.

JEST TYLKO JEDNA PARAFIA W POLSCE, KTÓREJ MIESZKAŃCY NIE ZAZNALI W/W NIESZCZĘŚĆ, TRAGEDII!

– Nikt z tej parafii nie zginął w czasie wojny!

– Wszyscy żołnierze powrócili z wojny do swoich rodzin!

– Przez cały czas wojny, żaden Niemiec nie przekroczył granicy tej parafii!

TO JEST CUD!

Jak to się stało, że ta parafia doznała tego cudu?

Parafia ta nazywa się Garnek, leży w centrum Polski, około 70 km od Warszawy. W 1939r. liczyła 7 tys. mieszkańców. Dnia 1.IX. 1939r. gdy Niemcy zaatakowały Polskę w parafii w/w proboszczem był bardzo mądry i pobożny kapłan. W tym tragicznym dniu w tamtejszym kościele zgromadziło się trochę ludzi na Mszy św.- był to pierwszy piątek miesiąca.

Proboszcz do zgromadzonych w kościele ludzi powiedział wtedy takie słowa: „Dziś Niemcy pod wodzą Hitlera zaatakowały Polskę. Hitler to człowiek opętany przez szatana. Hitler wyrządzi straszliwe zło Polsce i całej Europie. Zginą miliony ludzi, Europa ulegnie wielkiemu zniszczeniu. Czy jest jakiś ratunek? Czy możemy uniknąć śmierci, uratować nasze domy, gospodarstwa, zakłady pracy? Tak, jest ratunek! Tym ratunkiem jest różaniec przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem!  Od dzisiaj, aż do końca wojny, (nie wiemy ile będzie trwać ta wojna), każdego dnia w naszym kościele będzie odmawiany Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszam wszystkich każdego dnia na to nabożeństwo.”

(Wojna trwała 6 lat, Różaniec w kościele trwał 6 lat). Proboszcz podał ludziom godz. nabożeństwa. Na to nabożeństwo ludzie zaczęli przychodzić. Odmawiali cząstkę Różańca (5 tajemnic) po Różańcu proboszcz udzielał błogosławieństwa Najśw. Sakramentem. Początkowo ludzi było niewiele, ale w miarę upływu wojny przychodziło coraz więcej. Kościół codziennie był zapełniony ludźmi. Gdy spostrzeżono, jaka jest potęga tego nabożeństwa, tzn. że nikt z tej parafii nie zginął(w innych zginęło już wielu) na Różaniec codziennie gromadziło się tyle ludzi, że kościół nie mógł wszystkich pomieścić!

Nie było w Polsce miejscowości, do której by nie dotarli żołnierze niemieccy w czasie wojny. Nawet do najdalej położonych wiosek, 300 –400 kmod Warszawy. Docierali nawet do tych wiosek, które nie miały szosy (dojeżdżali końmi), a ta parafia jest w centrum Polski, tak blisko Warszawy. A więc: JAK WIELKA JEST POTĘGA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ W KOŚCIELE PRZED WYSTAWIONYM NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM!

Z tej parafii przed IX 1939r. wielu młodych mężczyzn zostało zmobilizowanych do wojska. Jedni walczyli (we wrześniu 1939r). z Niemcami, inni z Rosjanami. Nikt z nich nie zginął na froncie! Część z nich wróciła do domów po ustaniu walk, część dostała się do niewoli. Jedni byli w obozach niemieckich, inni w rosyjskich, również na dalekiej Syberii. Wszyscy powrócili do swoich rodzin!

A więc cudowną opieką w/w modlitwy zostali otoczeni żołnierze z tej parafii, którzy byli nawet kilkanaście tys. km od niej (Syberia).

Jak to wszystko zrozumieć? Jak to wszystko wytłumaczyć? Można stwierdzić z całą pewnością, Różaniec w kościele przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem jest wielką potęgą. Okazał się silniejszy, niż wszystkie bomby, czołgi, armaty, karabiny maszynowe itp. Silniejszy niż cała potęga hitlerowskich Niemiec.

Czy tylko w czasie wojny?

A czy dziś nie ma już tej samej mocy, potęgi, skuteczności w innych dziedzinach ludzkiej egzystencji?

*) Wstępną informację podał +ks. Bp. Zb. Kraszewski na spotkaniu Kapł. Ruchu Mar.
    Pośredni kontakt z autorem opracowania pod nr. tel. (12) 380-20-00
    lub  0/506-999-845.

 ***

SPROSTOWANIE

Dotyczy cudu eucharystyczno – różańcowego w czasie II Wojny światowej w jednej z parafii na terenie dawnej diecezji warszawskiej.

W związku z zamieszaniem, które powstało wokół mojej inforamcji na ten temat umieszczonej w internecie, oświadczam co następuje:

Na wieczerniku kapłańskiego Ruchu Maryjnego na Jasnej Górze w 1979r. Biskup Zbigniew Kraszewski, sufragan warszawski, do zgromadzonych ok. 150 księży z całej Polski opowiedział o tym cudzie: że jest jedna parafia w Polsce, z której w czasie wojny nikt nie zginął. Ks. Biskup wyjaśnił, że ten „cud” parafia zawdzięcza codziennej modlitwie różańcowej (jedna cząstka Różańca św.) od 1.IX.1939r. Do końca wojny, przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramencie w kościele parafialnym.

Niestety, po blisko 30 latach ani Ja ani nikt z księży biorących udział w tym spotkaniu modlitewnym, nie pamiętał nazwy tej parafii, którą bp. Z. Kraszewski wymienił. Przed kilku laty moją parafię w Austrii odwiedziła grupa pielgrzymów z Polski i jedna z osób uczetsniczących w niej, mgr Zofia Sz., powiedziała mi, że chodzi tu o parafię Garnek w diecezji warszawskiej. Za zamieszanie w związku z tą sprawą przepraszam!
13.XII.2014r.                                                                   ks. Krzysztof Jakubiak.

P.S. Bp. Z.Kraszewski już nie żyje i nie miałem możliwości upewnić się o nazwę tej Parafii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Cuda i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 odpowiedzi na „POTĘGA RÓŻAŃCA PRZED WYSTAWIONYM NAJŚW. SAKRAMENTEM

 1. Starszy Jerzy pisze:

  Podobne jest doświadczenie mojej bardzo szerokiej rodziny zarówno ze strony ojca jak i matki. Wszyscy po najrozmaitszych perturbacjach: zsyłki, wysiedlenia, obozy koncentracyjne w komplecie bez wzgl. na wiek doczekali końca II wojny światowej. Obie rodziny (około 200 osób) przetrwały dzięki zaufaniu Bogu i modlitwie różańcowej. Tak twierdzili za życia moi rodzice. Na przykład dziadkowie wysiedleni, jako jedyni z całej wioski w pierwszych dniach wojny przez Niemców z 15 ha gospodarstwa tak jak stali (1 godzina na spakowanie), trafili do obozu przejściowego w Łodzi, by ostatecznie 9 osobową rodziną, wylądować pod wałami Jasnej Góry w jednym pokoju z kuchnią. Tam przez całą wojnę przeżyli,. Nie było dnia, aby ktoś z nich nie uczestniczył osobiście w Apelu Jasnogórskim.

 2. dlaobronywiary pisze:

  Bóg zapłać za takie świadectwo i za postawę.
  Dzisiejszy Apel Jasnogórski był bardzo ważny. Mowa o intronizacji. Jak tylko pojawi się w sieci, od razu postaramy się zamieścić u nas na stronie.

 3. Ks. Arek pisze:

  Parafia Garnek leży ok 70 km ale od Częstochowy a nawet bliżej 35 km od Częstochowy czyli 190 km od Warszawy

  • dlaobronywiary pisze:

   Bóg zapłać za informację. Skontaktuję się z autorem opracowania i naniosę ewentualne poprawki

  • Świeckij pisze:

   Nie dajmy się sugestiom. Nigdy nie zaszkodzi sprawdzić pierwej źródła, a potem podać rzetelną informację, do której nikt się nie „przyczepi”
   Oto co można znaleźć przy pobieżnym tylko surfowaniu w necie, a są jeszcze naukowo opracowane atlasy, mapy, urzędowe spisy miejscowości.
   Jeden wysoko postawiony urzędnik państwowy w pewnej głośnej sprawie swą wiedzę czerpał z Wikipedii. To nie jest źródło kompletnej wiedzy.
   Dziwię się też osobie o nicku ks. Arek, że poszła tym samym tropem, a przecież wystarczy sobie zadać nieco trudu …

   1. Garnek / gmina Kłomnice / powiat częstochowski / woj. śląskie
   2. Garnek / gmina Ceranów / powiat sokołowski / woj. mazowieckie

 4. Maciej pisze:

  http://www.niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php?doc=ed200340&nr=15

  Cóż, ten artykuł przedstawia inną historię Parafii Garnek, która jak Ks.Arek wspomniał, leży koło Częstochowy

  • dlaobronywiary pisze:

   Dziękujemy za informacje. Czekamy na kontakt od autora opracowania, które dostaliśmy pocztą mailową. Po otrzymaniu wszelkich informacji na pewno nie omieszkamy ich umieścić na naszej stronie 🙂

 5. dlaobronywiary pisze:

  A tymczasem podajemy do informacji, że miejscowość Garnek jest również w województwie mazowieckim 😉

  Garnek – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie sokołowskim, w gminie Ceranów
  Być może to o ten Garnek chodzi.

 6. wobroniewiary pisze:

  I rzeczywiście chodzi o Garnek w województwie mazowieckim. Autor opracowania, ksiądz Adam Lenik potwierdził tę informację, że chodzi o Garnek w województwie mazowieckim.
  Tak więc radujmy się takim świadectwem.

 7. Polonia pisze:

  Szczęść Boże
  Dziękuję za Państwa komentarz u mnie na blogu na NE, teraz to dopiero się tam zaczęło.

 8. Adam Rogowski pisze:

  Bardzo dziekuje za świadectwo WIARY! Dobrze jest przypomnieć ludziom jak wielką siłę ma różaniec. Dziękuję

  • dlaobronywiary pisze:

   Witamy serdecznie na naszym blogu i zapraszamy do dzielenia się refleksjami, świadectwami, przemyśleniami.
   Łączmy się duchowo w modlitwie
   Wszystko na chwałę Pana przez Niepokalane Serce Maryi.
   Na górnym pasku w dziale Ewangelia zamieszczamy codzienne czytania i wiele rzeczy, których nie ma we wpisach na głównej stronie

   • Polonia pisze:

    Bóg zapłać za Państwa Blog, to potrzebne dzieło. Niech Pan wynagrodzi trud i obdarza łaskami przez Niepokalaną Mamusię.
    W jedności z Papieżem Benedyktem XVI.

 9. halina pisze:

  Kochani ,módlmy się na różańcu i zachęćmy naszych bliskich ,całe rodziny i sąsiadów kiedy tylko mamy okazję.W kościołach często odbywają się nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.Może nasi kapłani w tych szczególnych czasach jakie obecnie przeżywamy będą nas wiernych zachęcać i organizować takie modlitwy.Musimy wiedzieć,że modlitwy nigdy nie jest za dużo. z Panem Bogiem

  • wobroniewiary pisze:

   NBPJCh!
   Właśnie w tym celu powstał ten blog. Odpowiedź na ogłoszony przez Papieża Benedykta XVI Rok Wiary. Oby jak najwięcej osób dawało swoje świadectwo wiary i adorowało Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
   Z Panem Bogiem

 10. Pingback: POTĘGA RÓŻAŃCA PRZED WYSTAWIONYM NAJŚW. SAKRAMENTEM – NOWE FAKTY, UZUPEŁNIENIE | W obronie Wiary i Tradycji

 11. Pingback: POTĘGA RÓŻAŃCA PRZED WYSTAWIONYM NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM – NOWE FAKTY, UZUPEŁNIENIE « Państwo podziemne

 12. Lukasz pisze:

  Na gogle maps, miejscowość Garnek w gminie Ceranów leży tutaj: https://goo.gl/maps/8w3VZ57TRQH2

  Może komuś będzie latwiej odnaleźć tę parafię.

 13. Pingback: Pogotowie Modlitewne Królowej Pokoju zaprasza do Jerycha Eucharystycznego | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s