1 Pomagamy sobie

Kochani, po tym jak się wyżaliłam na drożyznę, na cenę paliwa i na to, że nie wiem czy będzie mnie stać pojechać do córki zawieźć jej słoików z jedzeniem, powstało wielkie poruszenie w komentarzach – niektóre dobre, inne z pretensjami. I Bogu niech będą dzięki za to! – bo powstaje nowa inicjatywa wspólnego pomagania sobie!! 

Cytuję fragment komentarza Ani, tej, która chciała nagotować zup, nalepić pierogów dla Asi. Jej komentarz stanowi podstawę do tego, że powstaje nowa zakładka „Pomagamy sobie” I tam będziemy wpisywać co komu potrzeba, bo np. ktoś ma podchowane już dzieci a ktoś drugi zaszedł w ciążę, a obawia się czy mu starczy na ubranka. A może jakiś lek, który jest ważny na przykład pół roku i połowa niepotrzebna a drugiej osobie się przyda?

Anna pisze:
(…) Niech Pani wpis będzie zachętą dla nas, będących w różnych potrzebach. Może ktoś, kto potrzebuje pomocy, teraz zobaczy, że nie jest ze swoim problemem sam -diabłu najbardziej na tym zależy, aby odizolować człowieka, bo wtedy łatwiej wpaść w rozpacz. Tutaj jest dużo osób, które nie tylko mogą wesprzeć modlitwą. Może ktoś potrzebuje dobrej książki, rozmowy przy kawie, ubranek dla dziecka czy zbiera na perukę po chemioterapii – jesteśmy tutaj dla siebie nawzajem, razem łatwiej coś wykombinować i wyjść z każdego kłopotu! Pan Bóg nigdy nikogo nie zostawia samego, co diabeł próbuje nam wmówić. Wspierajmy się i dzielmy Niebem już tu na ziemi! Szczęść Boże!

Obiecuję uczciwie pośredniczyć, przekazywać Wam sobie nawzajem maile, nic z tego dla siebie nie oczekując i nie gromadząc waszych danych. I w sumie dziękuję osobie o nicku „FM” za jej reakcję na mój komentarz, bo Bóg wyprowadza z tego wielkie dobro – łańcuch wzajemnej pomocy dla nas samych Polaków, do tego przypomniane przez Alutkę słowa bł. Kardynała Wyszyńskiego – niech nam przyświecają w naszym życiu

27 odpowiedzi na „1 Pomagamy sobie

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!


  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. wobroniewiary pisze:

  Do tego dodałabym jeszcze koniecznie zakwas z buraków!
  ABY ZMNIEJSZYĆ RYZYKO ZACHOROWANIA NA COVID:

  Poddając analizie menu uczestników, badacze wymienili produkty, które warto włączyć do diety.
  nasiona, orzechy,
  kasze, w tym zwłaszcza gryczana i płatki owsiane,
  czerwona oraz zielona papryka,
  brokuły,
  cebula, czosnek,
  marchew,
  pomidory,
  kalafior,
  pomarańcze, grejpfruty,
  jabłka,
  śliwki,
  źródło probiotyków: kapusta kiszona, jogurt, zsiadłe mleko,
  pieczywo pełnoziarniste,
  rośliny strączkowe,
  imbir,
  ryby, chude mięso, drób, jaja,
  oliwa z oliwek i olej rzepakowy,
  produkty pszczele.
  Do tego badacze wspominają o wodzie mineralnej, zielonej herbacie, a także oleju z wątroby dorsza

  https://portal.abczdrowie.pl/dieta-moze-zmniejszac-ryzyko-zachorowania-na-covid-19-o-86-proc-rewelacyjne-odkrycie-polskich-badaczy

 3. Malgorzata pisze:

  Pani Ewo mieszkam w Warszawie i jeśli cokolwiek potrzeba, pomogę!

 4. Maggie pisze:

  Trzeba pomóc wszystkim ALE WAŻNE iż to znaczy, że również tym: którzy otwierając serca, przyjmują uchodźców do domów/mieszkań … o tym niestety świat raczej „nie myśli” …. zwłaszcza, że takiej ogromnej fali tzn w tak krótkim czasie oraz niezmiernej ilości ludzi wyrwanych z domów i to dosłownie w jednej koszuli, chyba nie było w historii ziemi.

  • Maggie pisze:

   Do tego dodajmy, że i w Polsce wiele osób cierpi niedostatek, i są tacy, którzy dzielą się wdowim groszem.
   Słowa ks.Kardynała Tysiąclecia są mądre i przypominają o umiarkowaniu (nie skąpstwie ale umiarkowaniu, bo z próżnego i Salomon nie naleje), poniekąd przypowieść o pannach mądrych i nieroztropnych.
   Dlaczego rządzący nie wołają należycie o pomoc Polsce?

   Dzisiaj putinowskie siły zaatakowały bazę szkoleniową ok 20 km od Polskiej granicy … czyli atak od południa, wspomniany w rozmowie panów Suliminskiego i Roli wklejonej przez kogoś, przed paroma dniami, tu na blogu.

 5. Lucija pisze:

  Znalazłeś ten lek na „A” czy nie? Jeśli jeszcze nie,to mogę podzielić się 2 blistrami za cenę przesyłki.Sama dostałam za darmo,więc pieniędzy za sam lek nie chcę.Lek jest ściągnięty z Rosji,ma rosyjskie napisy,ale sposób użycia znajdziesz na stronie przychodni Optima dr Bodnara.

 6. h pisze:

  Dzień dobry, drodzy Państwo wydaje mi się że nie możemy prowadzić tu wymiany leków…Jest to smutne ponieważ niejednokrotnie mogłyby skorzystać z tych leków osoby w potrzebie. Prawo jednak tego zabrania, ponieważ nie możemy być pewni w jakich warunkach preparaty były przechowywane oraz z jakiego źródła zakupione. Osoba która chce lek przekazać może być nawet nieświadoma że posiada preparat z czarnego rynku. Jest wiele artykułów na ten temat w internecie. Nie chciałabym tu się wymądrzać, jeśli Pani Beata (farmaceutka) to przeczyta to proszę również o komentarz w tej sprawie. Piszę to ponieważ leży mi na sercu dobro tej strony, a nie chciałabym żeby z tego powodu wynikły tu jakieś problemy… .

  • wobroniewiary pisze:

   Bardzo Ci dziękuję za te informacje, a to niewiele by brakowało a wdepnęlibyśmy jak ta lala
   Niech Ci Bóg wynagrodzi

   Ps. Ja od dziś uczę Ukraińca (charytatywnie) polskiego i jak on mówi „przepraszam ciule” (miał na myśli bardzo, czule) – to mi łzy ciekną po policzku ze śmiechu

   • Antonina pisze:

    Drodzy, jeśli wśród czytelników jest osoba mieszkająca w Józefowie ( powiat otwocki ) bardzo proszę o kontakt… Dziękuję. Niech Pan Bóg nam wszystkim błogosławi 🙂

  • An pisze:

   Tez tak uwazam..jak „h”
   Niestety..

 7. Lucija pisze:

  Czy w świetle poniższych komentarzy Ewy, h i An podtrzymujesz zainteresowanie lekiem?Ja ani moja rodzina nie musieliśmy na szczęście zażywać tego leku.Ma termin do końca września 2023,u mnie był przechowywany w pudełku-apteczce w szafie.Lek dostałam od brata,z tego co wiem,on to używał,bo zakup zrobił dla siebie i podzielił się tym ze mną.Nie namawiam Cię do leku i nie zależy mi,żeby Ci go wcisnąć :),zwłaszcza,że,jak napisałam,pieniędzy za sam lek nie chciałam i nie chcę,ewentualne koszty przesyłki.

 8. Maggie pisze:

  LECZNICZA ZUPA – przepis i wykład: dr Bartek Kulczyński:

 9. Maggie pisze:

  Oznaki niedoborów w organiźmie

   • wobroniewiary pisze:

    Wszystko niby ok, tylko czemu dr Bartek tak poleca… jogę?

    • Monika pisze:

     O! Nie wiedziałam. To co mówi tu w tym filmiku to w porządku ale należy badać komu kto służy, to co złe odrzucić, jak uczy Pismo Św. Niewiele Jego filmików odsłuchałam ale we wszystkich były prawdziwe informacje, znane mi dobrze, choć o niektórych nie wiedziałam. O jodze u niego nie słyszałam.

    • wobroniewiary pisze:

     Wg niego joga jak i inne ćwiczenia w walce z cukrzycą…

    • Monika pisze:

     Znalazłam to o jodze, jest w filmiku o nazwie:
     „Cukrzyca? Pomoże Ci te 20 naturalnych remediów! Jak walczyć z cukrzycą | Dr Bartek Kulczyński”, w minucie 8:27.
     Dużo dobrych informacji w tych jego nagraniach, wiedzy rzetelnej, stricte naukowej ale wśród takiego ogromu sprawdzonych i pewnych informacji, i tych najnowszych badań, trafiły się i te, które są zagrożeniami duchowymi, których nauka do tej pory nie potwierdza a mimo to są bardzo popularne i pewnie z tej racji się tu znalazły – chodzi tu chyba o dużą oglądalność, bo to się niejednemu podoba, mimo, że nauka za tym nie stoi.
     Skoro tylko nauki się trzyma, to trzeba by Go zapytać, że skoro samą nauką się sugeruje, to niech wykaże gdzie, w jakim badaniu nauka to potwierdza.
     Jak będzie trzymał się nawet samej rzetelnej nauki, to nie będzie takich wpadek, bo nauka zawsze prowadzi do Boga, nigdy nie zaprzecza istnieniu Boga.

 10. Monika pisze:

  Maggie a co myślisz o braciach Rodzeń? Czy wg Ciebie warto ich słuchać?
  Mam na myśli ich metody na otyłość i na wszelkie choroby metaboliczne i cywilizacyjne?
  Oni zaczęli od siebie, wzięli się gruntownie za siebie, przy okazji zrobili rozbrat między wiedzą rzetelną a tą popularną, nieprawdziwą, wtłaczaną przez media sterowane odgórnie przez różnych sponsorów i przeróżne lobby światowe, wiedzą narzucaną nam przez osoby wysoko postawione – można powiedzieć, przez władców tego świata, przez osoby na usługach mamony, decydentów, mających wszelki nieograniczony kapitał, rozprawili się przy tym z fałszerstwami i z tą całą zafałszowaną machiną kłamstw, lansowaną od lat nawet na uczelniach – odnośnie nauki żywienia i medycyny a raczej z tymi zafałszowanymi badaniami, które zaważyły na przekazywanej wiedzy przez dziesiątki lat w żywieniu milionów ludzi na całym globie – a zrobili to stosując i biorąc na tapetę te prawdziwe, najnowsze badania i z szokująco i zadziwiająco dobrym skutkiem.

  Zastanawiam się ile z osób odwiedzających tę stronę zetknęło się z braćmi Rodzeń?
  A może ktoś już miał jakieś większe czy szersze doświadczenia z Nimi i z wiedzą, którą próbują przekazywać i starają się szeroko promować? Co o Nich sądzicie? Czy przemawiają do Was te najnowsze odkrycia naukowe, które Oni przedstawiają w swoich filmikach, ta najnowsza wiedza naukowa, do której dotarli, którą wydobyli na światło dzienne, bo ona przecież była, to nie jest ich wymysł, wiedza, o której nie mówi się powszechnie w mediach, która jest przemilczana z wiadomych względów.
  Bo wiadomo: to duże koncerny i garstka wpływowych ludzi ma rządzić światem, chce ustawiać świat po swojemu, wpływając przy tym destrukcyjnie na losy poszczególnych jednostek, niszcząc każdego z nas na ile to możliwe, degradując nas fizycznie, psychicznie, zdrowotnie i w każdy inny sposób, i co gorsze wiedząc, że opiera się to wszystko, co nas bezpośrednio i najbardziej niszczy, na sfałszowanych badaniach, spreparowanych do swoich (konkretnie ich) egoistycznych potrzeb.

  Ci dwaj przedstawiają sposoby i metody jak się wyrwać z tego matrixa, z tej machiny uzależnień, mających swój początek w fałszywych założeniach i fałszywych badaniach o wpływie żywienia na zdrowie. Najpierw zastosowali to na sobie, próbując przekonać się jak to jest naprawdę, zerwać z powszechnymi kłamstwami obecnymi w medycynie, w nauce o żywieniu, w dodatku w temacie, na którym się znali, więc zaczęli go zgłębiać jeszcze bardziej – a wiadomo kto szuka znajduje. Teraz dzielą się z innymi, odkłamują rzeczywistość nakręcaną przez dziesiątki lat przez media i fałszywie nam podawaną. Wiem że studiów o żywieniu człowieka, że powszechnie uważa się, że ile jest dietetyków tyle jest teorii dotyczących zdrowego żywienia. Jak zaczniemy to zgłębiać czyli temat żywienia, to sami zauważymy tę prawidłowość, że tak jest. Pomijając choroby i diety w chorobach nie ma jednej rzetelnej prawdziwej nauki odnośnie zdrowego żywienia, mimo tylu badań i tych prawdziwych, i tych zafałszowanych pod konkretne zlecenia, bo takie są od lat, zawsze były, bo ktoś musi zarobić i to nie grosze ale wszystko, w rękach kilku osób.
  Nie ma wielu takich, którzy mają aż tak rozległą wiedzę i do tego czas, mnóstwo czasu, by to zgłębiać i dojść do tak logicznych wniosków, by najpierw dojść do źródeł, do przyczyn, prześledzić historię, przestudiować i zobaczyć jak na dłoni ten skutek do czego doszliśmy i w jaką uliczkę ślepą zabrnęliśmy, odnośnie zdrowego sposobu odżywiania i stylu życia, a nawet tego kim się otaczamy, by nie miało na nas to destrukcyjnego wpływu, bo nic nie jest bez znaczenia. A naprawdę mało kto otwarcie o tym mówi w taki sposób.

  Do tej pory nie słuchałam ich i tylko raz zdarzyło mi się przelotnie zobaczyć ich w telewizji śniadaniowej, choć nawet wtedy nie słuchałam ich, bo raczej unikam telewizji, z której płynie najczęściej ten fałszywy przekaz rzeczywistości w jakiej żyjemy lub przynajmniej karmieni jesteśmy celowo niedopowiedzianymi prawdami, przesianymi jak przez sito.
  Zdaje się, że Oni działają ostatnio z rozmachem, zachęceni pozytywnymi skutkami swoich działań, spektakularnymi skutkami, począwszy od swojej przemiany, bo zaczęli od siebie i totalnych zmian w swoim życiu, głównie w żywieniu. W końcu to są lekarze i znają się na rzeczy, nie tak jak znani nam dobrze popularni szarlatani. Coś im kiedyś zaczęło nie pasować w tej machinie, która nie pozostawiała miejsca na niezależne myślenie – lekarze, którzy zaczęli myśleć, zadawać pytania i szukać poza tym co powszechnie próbuje się nam wtłaczać a co zwyczajnie nie działa. Lekarze a więc przynajmniej nie głoszą na zasadzie jak ci szarlatani typu: Ziemba, Jaśkowski, Czerniak, czy inni im podobni tanią pseudonaukę, którą w miarę szybko wychwyci każdy kto miał trochę więcej z nauką do czynienia. Tamci szarlatani plotą takie farmazony, że spokojnie nie da się tego słuchać, bo ich niedouczenie, ignorancja, sytuacja na bakier z prawem (sprawy o utratę życia w prokuraturze), wreszcie stosunek do Pana Boga wychodzą natychmiast i nie pozostawiają złudzeń komu służą.

  Ci bracia Rodzeń bazują na tym co rzeczywiście nauka przedstawia, jakie są te najnowsze badania i sprawdzone odkrycia i jak się to zmienia w ciągu choćby ostatnich 30 lat, i przede wszystkim jaki to ma wpływ na człowieka, na każdego z nas, na sposób naszego życia, na otyłość postępującą w zatrważającym tempie, nawet na prognozy ile i w jakim roku będzie chorych na cukrzycę i inne choroby cywilizacyjne – ogólnie mówiąc. Przedstawiają generalnie jak to zmienić i jak możemy sami we własnym zakresie odciąć się od złych wpływów, złych nawyków, które nam błędnie wtłaczano przez lata, nie omijając przy tym istotnej analizy historycznej, skąd to się wzięło, w tym złej polityki WHO, która zdecydowanie macza od początku w tym palce. Analizują i przedstawiają wszystko w telegraficznym skrócie, tak by do każdego w prosty, zrozumiały i przystępny sposób mogło całe sedno sprawy dotrzeć, czynią to w sposób bez posługiwania się językiem naukowym, nie dla każdego przecież zrozumiałym. Bracia nie lobbują za interesami wielkich firm, które doprowadziły i nadal doprowadzają nasze zdrowia do ruiny.

  Kto wie: być może jest to dla osób z nawagą czy otyłością, z wszelkimi chorobami metabolicznymi, chorobami cywilizacyjnymi, jakieś światełko w tunelu, zamiast iść w dalej w to błędne koło z niektórymi lekami, które jak się okazuje nie działają albo działają nie tak jakbyśmy chcieli, nie cofają złych zmian w zdrowiu, nie odwracają tych postępujących zniszczeń w naszym organizmie, a tym bardziej nie cofają złych nawyków żywieniowych. Zachęcają, by po prostu rozprawić się z tym co złe w naszym sposobie życia i odżywiania, choćby z tym, że większość z nas jest uzależniona od cukru i spożywa go w nadmiarze, świadomie lub nie. Tłumaczą zdecydowanie w przystępny sposób mechanizmy funkcjonowania naszego organizmu, sygnalizują jak działa czysta biochemia i procesy: przyczyna i skutek.

  Myślę, że warto zacząć ich słuchać, bo może okazać się, że wyjdzie to niejednemu na zdrowie a tym samym na poprawę jakości życia a nawet na przedłużenie tego życia może nawet o kilka lat, dla tych, którzy zaczną myśleć i cokolwiek stosować się do tych dobrych zasad zdrowego życia, mądrego żywienia. Wiadomo nam, że nawyki nabywa się głównie za młodych lat, w dzieciństwie a na starość z tym będzie już coraz trudniej ale nawet po wielu latach życia można zacząć przynajmniej spróbować je zmienić, nie czekać aż będzie ze zdrowiem jeszcze gorzej, zwłaszcza jeśli jesteśmy już pewni i utwierdzeni w tym, że wyjdzie to nam tylko na dobre. A jeszcze przy okazji, że możemy i innym w tym pomóc, może nawet być przykładem dla innych do dobrej zmiany (nie mylić z programem rządowym o tej nazwie), tak jak oni stali się przykładem dla innych, że nie wszystko stracone.
  Tu filmik sprzed 4 dni:

  Poniżej pierwszy filmik z jakim się zetknęłam wczoraj jak chodzi o braci Rodzeń i ich metody
  – rzeczywiście może dać do myślenia. Czy nie warto w to wejść, zwłaszcza jeśli ktoś ma mnóstwo chorób i że to co Oni mówią daje nadzieję na ustąpienie nawet chorób nieuleczalnych takich jak np.cukrzyca? Cukrzycy jeszcze nie mam ale prawdopodobnie u mnie to kwestia czasu jak czegoś drastycznie się nie zmieni. U mnie w rodzinie prawie wszyscy mieli, więc jestem na prostej w tym kierunku.

  To co wysłuchałam a jeszcze niewiele tego było od wczoraj, naprawdę daje nadzieję na dobrą pomoc i korzystne zmiany w życiu, dlatego zamieszczam w zakładce pomagamy sobie.
  Jak ktoś ma jakieś wątpliwości to dajcie znać. Zawsze warto być ostrożnym.

 11. Malgosia pisze:

  @Monika, tez ich slucham,nawet troche kiedys probowalam diety keto,bo przybylo mi troche z a duzo w pewnych miejscach.Maja duzo racji,jest mnostwo ludzi,ktorzy pisza,ze dieta pomogla.Ale czy tak naprawde mozna np.odstawic z dnia na dzien tabletki na nadcisnienie?
  Poza tym ,mysle,ze w tej chwili to juz jest bieg za pieniedzmi.Sa osoby,ktore dziela sie wiadomosciami za darmo.
  Pozdrawiam Cie serdecznie:)

  • Monika pisze:

   Dziękuję Małgosiu. To nie chodzi o płacenie Im, bo Oni owszem też i sprzedają swoją wiedzę i ale wiedza od Nich dostępna jest w ogromnej ilości za darmo do odsłuchania i to na wiele miesięcy do studiowania (odsłuchiwania). Jak na razie nic głupiego nie powiedzieli, przynajmniej w pierwszym zetknięciu widać same mądre i słuszne spostrzeżenia i sprawdzone rzeczy. Tylko pytanie: kogo z nas stać na dobrej jakości produkty, najwyższej jakości, przy obecnych trendach i samym chociażby fakcie, że na wsi czasem jest jedna krowa lub dwie albo zero, podobnie ma się sprawa z trzodą chlewną, bo reszta to fabryki, podobnie jak odbywa się produkcja kur (fermy jak Stofarm, który jest też blisko u nas). A tę sytuację ze zdrową żywnością zgotowały nam nie od dziś rządy działające w kooperacji, bo niejeden autentycznie chce zajmować się niewielkim chowem zwierząt, jak to było dotychczas: świń, krów oraz drobiu ale jest to niemożliwe biorąc pod uwagę obecne przepisy, które sprawiają, że teraz to jest poza ludzkim zasięgiem dla zdecydowanej większości, którzy chcą – kto jest na wsi to wie o co chodzi i dlaczego nie ma możliwości normalnego czyli zdrowego chowu czy hodowli. Dobrej jakości żywność, czy to białka w postaci ryb, czy to najlepsze tłuszcze nieprzetworzone nie są tanie – masło i oleje zdrowe, tłoczone na zimno (ostropest, wiesiołek, len, czarnuszka, olej rydzowy z lnianki siewnej i inne), to nie na nasze kieszenie, dla przeciętnego człowieka.

   Ale nawet pomijając to, że trudno to osiągnąć, że to jest trochę wyidealizowane, chodzi bardziej o to czy nie przemycają Oni przy tym złych rzeczy, niezgodnych z nasza wiarą, przy okazji zdrowej diety i zdrowego stylu życia, bo nie tylko o dietę tu chodzi ale m.in. o pozbycie się toksycznych, złych relacji, nawet czasem wręcz porzuceniem pracy, bez czego jak się okazuje wszystkie te elementy zdrowego stylu życia nie zadziałają właściwie i nie przyniosą żadnych dobrych efektów. Jak na razie nie natrafiłam na nic takiego co budziłoby podejrzenie jeśli chodzi o sprawy duchowe. Ale wiemy gdzie czasem diabeł tkwi i nie chce być on zdemaskowany, bo wie, że wtedy od razu przegrał.
   Lepiej wszystko sprawdzić, niż bezkrytycznie ufać, by potem nie żałować, nie ponosić konsekwencji, „nie przejechać się” mówiąc potocznie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s